Kurallar

 

JustMCPE Network Üyelik Sözleşmesi 

Son Güncelleme: 13.06.2024

 

• Sunucuya ve web sitemize giriş yapan herkes kuralları okumuş sayılır ve buna göre ceza uygulanır. JustMCPE Network gerekli gördüğünde bu sözleşmeyi ve sunucu kurallarını bilgi vermeksizin değiştirme hakkına sahiptir.
• Web sitemize kayıt olurken kullanıcı adınızın oyundaki kullanıcı adınız ile tamamen aynı olduğundan emin olup kaydınızı tamamlamalısınız. Eğer oyundaki hesabınız ile eşleşmeyen bir hesap ile bir üyelik/ürün etkinleştirseniz JustMCPE Network bu üyeliği/ürünü iade etmeme ve başka bir hesaba aktarmama hakkına sahiptir.
• Yaşanan kural ihlallerinde, cezayı veren JustMCPE Network yetkilisi gerekli durumlarda (çok kez aynı kural ihlalini yapmak, üst üstüste birden fazla kural ihlali yapmak vs.) cezayı ağırlaştırma hakkına sahiptir.
• JustMCPE Network gerekli gördüğünde hesabınızı ve hesabınıza ait herhangi bir ürünü yasaklayabilir, susturabilir, düzenleyebilir ve silebilir.
• Hesabınızın sorumluluğu size aittir. Hesabınızı herhangi bir nedenle kimseyle paylaşmamalısınız.
• XBOX kullanıcı adınızı değiştirirseniz verileriniz eski kullanıcı adınızda saklanır. Bu yüzden kullanıcı adınızı değiştirmeden önce birden fazla kere düşünün.
• JustMCPE Network üzerinden 30 gün geçmiş cezaların kanıtını paylaşmama hakkına sahiptir.
• Üzerinden 3 gün geçen olayların (kural ihlali vs.) kanıtları geçersiz sayılmaktadır.

JustMCPE Network İade Politikası :
 

• Satın almış olduğunuz krediler bağış olarak nitelendirilir, sunucumuza katkı sağlamanız için satılmaktadır ve iadesi yapılamamaktadır.
• Sandığınızda bulunan bir ürünün gerçek para veya kredi olarak iadesini alamazsınız.
• Sandıktan aktif ettiğiniz bir ürünü/üyeliği sandığınıza iade alamazsınız.
• Hesabınız herhangi bir ceza aldığında JustMCPE Network kredilerinizi iade etmeme hakkına sahiptir.

JustMCPE Network Sunucu Kuralları :

1-) Hile ve haksız rekabete yol açacak cihazlar & 3. parti yazılımlar kullanmak yasaktır.
‣ Hile olarak tanımlanan killaura, aimbot, hitbox, fly, speed, xray, nuke, reach, scaffold vb. eklentileri kullanmak ve bu eklentileri kullanabileceğiniz yazılımlar ile sunucuya giriş yapmak yasaktır.
‣ Bir tıklama ile oyuna birden fazla tıklama ileten double click ve farenin tuşunu kaydırarak oyuna tıklama ileten drag click gibi tıklama türleri ve PvP/PvE'de kullanılan makro yazılımları yasaktır.
‣ Normal yollarla da olsa 15 CPS'i geçmek yasaktır. Sistem tarafından 15 CPS'te uyarı alır, 20 CPS'te oyundan atılırsınız.
‣ Abartı bir şekilde oynanışa etki etmeyen, karanlıkta görmeyi sağlayan, set canını gösteren vs. kaynak paketlerini kullanmakta herhangi bir sorun yoktur.

2-) Oyun içi hatalardan yararlanmak, bunları yaymak ve bildirmemek yasaktır.
‣ Sunucuda herhangi bir sisteminin yanlış/hatalı bir şekilde çalışmasında (eşya çoğaltması/yok olması, sunucuyu çökertmesi vb.) durumu Discord destek veya site destek üzerinden yöneticilere bildirilmelisiniz.
‣ Bu hataları biriyle paylaşmamalı, bilerek ve isteyerek kullanmamalısınız. Bahsi geçen hatayı kullanmanız, biriyle paylaşmanız veya kullanmanız durumunda hatanın büyüklüğüne göre hesabınız yasaklanabilir hatta tüm verileriniz silinebilir.

3-) Uygunsuz kullanıcı adı ve dış görünüş (skin) kullanmak yasaktır.
‣ Küfür, cinsellik vb. kural ve kanun dışı içerik içerek kullanıcı adları kullanan oyuncular sunucudan yasaklanır ve verileri silinir.
‣ Cinsellik bulunan, küçük/kısa boylu veya görünmez dış görünüş (skin) kullanmak yasaktır. Küçük/kısa boylu veya görünmez dış görünüş (skin) kullanmak sebebiyle ceza alan oyuncu eğer bir PvP sırasında kullanırken ceza almadıysa ve ağır bir ceza geçmişi yoksa tek seferlik cezası kaldırılabilir. Bu tamamen yetkili ekibin insiyatifine bağlıdır.

4-) Trollemek adı verilen ışınlanma tuzağı, lavacast ve dolandırıcılık yapmak yasaktır.
‣ Dolandırıcılık olaylarının yaşanmaması/minimuma indirilmesi için her oyuncuya Tüccar sistemini kullanmasını öneriyoruz
‣ Lavacast adı verilen ve hem sunucuya hem oyunculara zarar veren yapılar yapmak yasaktır.
‣ Kırıktaş ve taş elde etmek için yapılan minimal jeneratörleri yapmakta/kullanmakta herhangi bir sorun yoktur.

5-) Oyun içi eşyaları, oyun parasını ve site ürünlerini/kredisini gerçek para ile satmak yasaktır.
‣ Sunucuya bağlı olan herhangi bir şeyi gerçek hayatta geçerli olan para ile takas etmek, bunu yapmak için ilan vermek sunucudan yasaklanmanıza ve tüm verilerinizin silinmesine sebebiyet verebilir.

6-) Küfür, sansürlü küfür ve hakaret etmek yasaktır.
‣ Küfür ve hakaret olarak sayılan kelimelerin sunucu içinde sohbette, özel mesajda, tabelada, kullanıcı adında, klan adında vb. sansürlü olarak da olsa kullanmak yasaktır.

7-) Reklam yapmak yasaktır.
‣ Farklı sunucuların adını vermek, kullanıcı adında buldundurmak ve IP'sini paylaşmak yasaktır.
‣ JustMCPE Network'e ait olmayan sosyal medya hesaplarının veya Discord sunucularının bağlantılarını reklam amaçlı paylaşmak yasaktır.
‣ Kendi sunucunuz/survival dünyanız için sunucu içinde oyuncu toplamanız yasaktır.

8-) Oyuncuları rahatsız edecek şekilde aşağılamak, nefret söyleminde bulunmak ve tehdit etmek yasaktır.
‣ Oyuncular oyun oynarken önlerine geçmek, bu durumdan rahatsız olduğunu belirtmesine rağmen devam etmek ceza almanıza sebep olabilir.
‣ Oyuncuları küçük düşüren/dalga geçen veya tehdit eden mesajlar paylaşmak yasaktır.
‣ Oyuncuları rahatsız edecek şekilde aşağılayıcı sözler (argo vs.) kullanmak yasaktır. Oyun oynarken saygı görmek istiyorsanız siz de oyunculara karşı saygılı olmayı ihmal etmeyin.

9-) Siyaset, din, özel bilgi ve aşk/cinsel içerikli konuşmalar yapmak yasaktır.
‣ JustMCPE Network olarak herkesin dinine, diline, ırkına ve mezhebine sonsuz saygımız var ve siz oyuncularımızdan da bu saygıyı diğer oyunculara göstermenizi istiyoruz. Bu tarz tartışmaların yerinin bir oyun sunucusu olmadığını düşünüyoruz.
‣ Herhangi birinin özel bilgilerini ondan iziniz bir şekilde paylaşmanız yasaktır.
‣ +18 olarak tanımlayabileceğimiz cinsel içerikli ve aşk muhabbeti diyebileceğimiz aşırıya kaçan sevgi sözcükleri içeren mesajları kullanmak yasaktır.

10-) Sohbeti kirletecek derecede caps lock kullanmak, spam yapmak ve harf uzatmak yasaktır.
‣ Oyun sohbetini düzgün kullanmalısınız. Abartı bir mesajda büyük harf kullanmak, aynı mesajı çok kez yazmak ve harf uzatarak yazmak susturulmanıza sebep olabilir.

11-) Gereksiz yere rapor oluşturmak yasaktır.
‣ Oyun içinden veya desteklerden (Discord ve site) gereksiz yere birini raporlamak yasaktır.
‣ Eski kanıtları yeni olmuş bir olay gibi desteklerde kullanmak ve yetkilileri aldatmaya yönelik sözlerde bulunmak yasaktır.

12-) PvP sırasında arenadan kaçmak, arenaya setsiz atlamak ve arenada vurulamayan alanlardan oyunculara saldırmak yasaktır.
‣ Arenada biri ile PvP atarken oyundan çıkarak, ender incisi kullanarak veya ışınlanarak kaçmak yasaktır.
‣ Arenaya setsiz atlayıp diğer oyunculara bilerek ölmek, bilerek diğer oyunculara öldürme kazandırmak yasaktır.
‣ Arenada vurulamayan alan diyebileceğimiz arenanın üst kısmından ok, kartopu, yumurta gibi fırtlatılabilir eşyalar ile arenanın altında bulunan oyuncuları rahatsız etmek yasaktır.
‣ Bu maddedeki kural ihlalleri durumunda arenaya girişiniz süreli veya süresiz olarak yasaklanabilir. Tekrarlanması halinde sunucudan yasaklanmanıza sebep olabilir.

13-) Sunucuya giriş yapan herkes kuralları okumuş sayılır ve buna göre ceza uygulanır.
‣ JustMCPE Network hizmetlerinden (oyun suncusu, web site, Discord sunucusu) birine giriş yaptıysanız kuralları okumuş olarak kabul edilirsiniz. Ceza uygulandıktan sonra "ben bilmiyordum, kuralları okumadım, bu seferlik görmezden gelin, bir kerelik cezamı kaldırın" gibi itirazlar kabul edilmemektedir.

14-) KasabaCraft'ta klanlaşmak yasaktır.
‣ KasabaCraft tekil veya küçük arkadaş grupların oynaması için oluşturulmuştur. Sunucuda bulunan klan sistemi yoktur. Dolandırıcılıkların yaşanmaması ve sataşmaların artmaması için klan adı verilen abartılı ekiplerde bulunmanız veya bu tarz ekipleri desteklemeniz oyuncuları rahatsız etme boyutuna geldiğinde ceza almanıza sebep olabilir.
‣ Yakın arkadaşlarınızla veya sunucudan tanıştığınız kişilerle beraber kimseyi rahatsız etmeden oyununuzu oynamanız herhangi bir sorun yaratmamaktadır.
‣ Diğer oyun modumuzda/modlarımızda bulunan klan sistemleri ile klanınızı kurup oynayabilirsiniz.
 

Yukarıda yer alan kuralların her maddesine uyduğunuz sürece sunucumuz sizlerin huzurunda yükselmeye ve daha kaliteli bir hizmet vermeye devam edecektir, teşekkürlerimizle..